شماره تماس : 02152863

بهترین زمان سفر به بالی

در حالت کلی می توان گفت که آب و هوای جزیره بالی استوایی می باشد و وقتی گردشگران تور بالی به آن سفر می کنند، تغییرات محسوسی در آب و هوای آن حس نمی کنید. بالی دارای 2 فصل جداگانه خشک و بارانی بوده، ولی نسبت به سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، بارندگی کم تری در آن رخ می دهد. برای آن دسته از گردشگران تور بالی که به قصد موج سواری به این جزیره سفر می کنند، بهترین زمان سفر به بالی فصل خشک و تابستان می باشد که آن ها می توانند از موج های بی نظیر لذت ببرند. بهترین زمان سفر به بالی از نظر جهانگردانی که به آن سفر کرده اند، خرداد تا مهر انتخاب شده است، در این زمان قیمت هتل ها افزایش چشم گیری پیدا می کنند.

در ماه های فروردین تا مهر که تابستان بالی در این زمان می باشد، گرمای هوا بیشتر شده و به همان نسبت رطوبت آن نیز بالا می رود. فصل تابستان که هوا گرم و خشک می باشد و هیچ گونه بارانی در جزیره نمی بارد، زمان مناسبی برای ورزش های آبی مانند قایقرانی و هایکینگ می باشد که گردشگران تور بالی می توانند از آن ها لذت ببرند. جهانگردان می توانند در این زمان که گرمای هوا زیاد می باشد، به ارتفاعات موجود در جزیره که دارای هوای خنک تری است، بروند. برای آن دسته از افراد که به قصد آفتاب گرفتن می خواهند به بالی سفر کنند، بهترین زمان سفر به بالی تابستان می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم تابستان گران ترین فصل در بالی می باشد به طوری که در فاصله ماه های تیر تا شهریور قیمت هتل ها سرسام آور می شود، پس بهتر است که در زمان زودتری برای رزرو اتاق خود اقدام کنید.

فصل زمستان و بارانی بالی از ماه آبان شروع می شود و تا فروردین ادامه دارد، در این زمان بادهای بسیار سردی در سطح جزیره می وزد که سبب خنک شدن هوا می شود. طبیعتا گردشگران تور بالی ترجیح می دهند که در این زمان به جزیره سفر کنند تا گرمای هوا آن ها را آزار ندهد و بتوانند در هوایی لذت بخش از زیبایی های جزیره بازدید کنند. در فاصله ماه های آبان تا فروردین باران زیادی در بالی می بارد به طوری که گردشگرانی که در ماه های دی و بهمن با تور بالی به این جزیره سفر می کنند، هر روز با بارش باران مواجه می شوند.

آب و هوای گرمسیری بالی، این منطقه را به یکی از قطب های گردشگری کشور اندونزی تبدیل کرده است. دمای این جزیره در همه سال حدود 20 تا 32 درجه‌ سانتی‌گراد و سطح رطوبت در این منطقه حدود 75% می باشد که هوایی مطبوع و آفتابی‌ را برای گردشگران تور بالی و بومیان به همراه دارد. در ماه های دی تا فروردین، بادهای موسمی غربی باعث باران‌های سیل‌آسا و رطوبت بالا می‌شوند، با این حال، معمولا روزها در جزیره هوا آفتابی بوده و فقط شب‌ها باران‌های پراکنده می‌بارد که این باران ها سبب اعتدال هوا می شود. اما باید گردشگران تور بالی بدانند که این زمان زمان مناسبی برای سفر به این جزیره نیست و بهترین زمان سفر به بالی فصل تابستان‌ است. در ماه های تیر تا مهر رطوبت هوا کم می‌شود و در شب، هوا خنک است که این موضوع برای گردشگران تور بالی بسیار دلپذیر می باشد. همان طور که گفتیم بهترین زمان سفر به بالی، تابستان است که گردشگران زیادی از سرتاسر جهان به این جزیره زیبا سفر می کنند. اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که اهل سفر بوده و دوست دارید بالی را خلوت تر از همیشه ببینید، پیشنهاد می‌کنیم که فصول بهار و پاییز را برای سفر به بالی انتخاب کنید.

در فصل پاییز و بهار هم هوای منطقه بسیار مطبوع بوده و در این بازه زمانی معمولا باران نمی بارد. اگر باران‌های سیل‌آسای زمستانی بالی را در نظر نگیریم، همه فصول سال برای سفر به بالی زمان مناسبی می باشد اما با این وجود اگر بخواهیم بگوییم بهترین زمان سفر به بالی چه فصلی می باشد، قطعا به زمستان نمی توان اشاره کرد. آب‌ و هوای گرمسیری این جزیره که روزهای آفتابی و شب‌های خنکی را به همراه دارد، بالی را به شهر چهار فصل برای گردشگران تور اندونزی تبدیل کرده است. بهترین زمان سفر به بالی برای گردشگران تور بالی بر اساس تحقیقات، در ماه‌های خرداد تا مهر است. در این زمان که مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند، قیمت هتل های این منطقه افزایش پیدا می کند و همچنین هزینه سفر مسافران نیز افزایش می یابد. اما در ماه های فروردین تا خرداد مسافران کمتری به این شهر سفر می کنند و به همین دلیل هزینه ها کمتر است.

برخی از جهانگردان به قصد شرکت کردن در فستیوال ها و جشنواره های متنوعی که در این جزیره برگزار می شود، با تور بالی به آن سفر می کنند. از آن جایی که اکثر فستیوال های بالی در فصل خشک آن برگزار می شود، پس بهترین زمان سفر به بالی برای آن ها فصل خشک بالی می باشد. برخی از این فستیوال های جذاب و دوست داشتنی که می توان در فصل خشک تابستان از آن ها لذت برد عبارت اند از: فستیوال هنر بالی، فستیوال بادبادک ها، فستیوال گالونگان و فستیوال نوسا دوئا.

تورهای مرتبط

در حال حاظر تور مرتبط وجود ندارد

مقالات مرتبط

در حال حاظر مقاله مرتبط وجود ندارد